روزگار من

روزگار من
طبقه بندی موضوعی
آخرین مطالب

۱۲ مطلب در آذر ۱۳۹۴ ثبت شده است

جمعه, ۲۷ آذر ۱۳۹۴، ۱۲:۰۶ ق.ظ

عمر گذرانافـسوس که نامه جوانی طی شد

و آن تازه بـهار زندگانی دی شد

آن مرغ طرب که نام او بود شـباب

افـسوس ندانم که کی آمد کی شد

۵ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۷ آذر ۹۴ ، ۰۰:۰۶
سعید
پنجشنبه, ۲۶ آذر ۱۳۹۴، ۱۱:۱۹ ب.ظ

اصالت پول

ابتدا سرقت از تلگرام!

نقل کرده اند بهلول چوبى را بلند کرده بود و بر قبرها مى زد.

گفتند: چرا چنین مى کنى ؟

بهلول گفت : صاحب این قبر دروغگوست ، چون تا وقتى در دنیا بود دایم مى گفت : باغ من ، خانه من ، مرکب من و... ولى حالا همه را گذاشته و رفته است و اکنون هیچ یک از آن ها، مال او نیست که اگر مال او بود حتما با خود برده بود


شب جمعه هست

اسیران خاک رو فراموش نکنید

-------------

خبر مال اواخر شهریور بود


اما من تازه دیدمش!این آقای 32 ساله، یک شبه ثروتش رو چند برابر کرد


اون هم با شیشه کردن خون مردم


خبر رو در ادامه میگذارم


بهای داراپریم که زمانی ۱ دلار برای هر قرص بود، در سال‌های اخیر به بهای ۱۳.۵۰ دلار (سیزده دلار و پنجاه سنت) به فروش می‌رفت اما شرکت تورینگ ناگهان این قیمت را به ۷۵۰ دلار افزایش داد


مدیر شرکت داروسازی تورینگ که ماه پیش حق تولید داروی «درپریم» را از یک شرکت دیگر خریده است قیمت دارویی را که هر عدد از قرص هایش سیزده دلار و نیم بود به دانه ای هفتصد و پنجاه دلار رسانده است.
به گزارش مونیتورینگ خبرگزاری صدا و سیما، رادیو تصویری بی بی سی فارسی در گزارشی از سام فرزانه از واشنگتن، افزایش پنج هزار درصدی قیمت قرص دِرپِریم در آمریکا را مورد بررسی قرار داد.
خبرنگار بی بی سی گفت: دِرپِریم که تا چند وقت پیش ارزش مس داشت در دستان مدیر یک شرکت داروسازی طلا شد. مدیر شرکت داروسازی تورینگ که ماه پیش حق تولید این دارو را از یک شرکت دیگر خریده است قیمت دارویی را که هر عدد از قرص هایش سیزده دلار و نیم بود به دانه ای هفتصدوپنجاه دلار رسانده است.
مارتین شکرلی، مدیر شرکت تولیدکننده قرص درپریم در توضیح این عمل خود گفت: یک شرکتی بوده که آستین مارتین(نوعی خودرو لوکس) را به قیمت دوچرخه می فروخته است، ما این شرکت را خریدیم و حالا آستین مارتین را به قیمت تویوتا می فروشیم. به نظرم این جرم نیست. ما به قیمت بسیار مناسبی می فروشیم که از دست بازار و شرکت قبلی در رفته بود. با سود آن هم کار بسیار خوبی انجام می دهیم و آن را به دست بیماران باز می گردانیم.
خبرنگار بی بی سی افزود: جمله ای را که شنیدید باید از چندین جهت توضیح داد. اول اینکه آستین مارتین اتومبیل گران قیمتی است که این آقا دارویش را با آن مقایسه کرده است.
دکتر حمیدرضا ستایش که پانزده سال از مدیران سازمان ملل در برنامه های مربوط به بیماری ایدز در خاورمیانه و آفریقا بوده است در این باره گفت: اشکال همین جا است، یعنی دارو را، که با جان انسان ها سر و کار دارد، نمی شود با یک ماده مصرفی مثل اتومبیل مقایسه کرد. این دارو برای درمان بیماری «توکسوپولوس موسیز» استفاده می شود. خیلی ها در جامعه انسانی دارند، یعنی در بعضی از کشورها تقریبا همه جمعیت ها دارند ولی معمولا هیچ عارضه ای از خودش نشان نمی دهد. عارضه هایی که نشان می دهد در خانم های باردار است که می تواند باعث سقط بشود و در موارد خاص این دارو مؤثر است. این دارو در بیماری های نقص سیستم ایمنی یا در سرطان های خیلی پیشرفته استفاده می شود.
ستایش افزود: می گویند هزینه تحقیق و توسعه یک دارو از وقتی که شروع می شود تا وقتی که به بازار می رسد یک میلیارد دلار و شاید بیشتر است. شرکت های داروسازی به جای بیماری های نادری مثل توکسوپولوس موسیز، به بیماری هایی که مزمن، طولانی و کشنده هستند و یک بازار بزرگی دارند، مثل داروهای ضد فشار خون یا ضد چربی خون نگاه می کنند.
خبرنگار بی بی سی گفت: مجوز ساخت داروها بیست سال در اختیار کسی که ثبت اختراع را در اختیار دارد می ماند بعد از آن است که شرکت های دیگر می توانند مشابه آن را تولید کنند. از آنجایی که این دارو برای بیماری کمیابی در جهان به کار می رود شرکت های داروسازی دیگری به دنبال یافتن فرمول ساخت داروی مشابه آن نرفتند. فرمول این دارو هم که فعلا دست شرکت تورینگ است.
رضا انصاری، اقتصاددان در واشنگتن می گوید: دولت مانع رقبای ایشان می شود برای اینکه از آن نوآوری استفاده بکنند و تکثیرش بکنند. اگر دسترسی به فرمول داروها برای عموم آزاد بود چنین حق انحصاری برای شرکت ها بوجود نمی آمد.
خبرنگار بی بی سی گفت: سؤال اینجاست که اگر اینطور باشد به قول اهل تجارت دست زیاد نمی شود و بازار تحقیق و نوآوری بی رونق نمی شود؟
انصاری در پاسخ گفت: از نظر اقتصاددان ها اصولا ثروت با تکثیر نوآوری خلق و منتشر می شود.


-----------------

باز هم سرقت از تلگرام


پادشاهی وزیری داشت که هر اتفاقی می افتادمیگفت:خیراست!!
روزی دست پادشاه درسنگلاخها گیرکرد ومجبور شدند انگشتش را قطع کنند،وزیردر صحنه حاضر بودگفت:خیراست!

پادشاه ازدرد به خود میپیچید،از رفتار وزیر عصبی شد،اورا به زندان انداخت،۱سال بعد پادشاه که برای شکار به کوه رفته بود،در دام قبیله ای گرفتارشد که بنا بر اعتقادات خود،هرسال ۱نفررا که دینش باانها مختلف بود،سر میبرندو لازمه اعدام ان شخص این بودکه بدنش سالم باشد
وقتی دیدند اسیر،یکی از انگشتانش قطع شده،وی را رها کردند
انجا بود که پادشاه به یاد حرف وزیر افتاد که زمان قطع انگشتش گفته بود:خیر است!
پادشاه دستور ازادی وزیر را داد
وقتی وزیر ازاد شد و ماجرای اسارت پادشاه را از زبان اوشنید،گفت:خیراست!
پادشاه گفت:دیگرچرا؟؟؟
وزیر گفت:از این جهت خیراست که اگرمرا به زندان نینداخته بودی و زمان اسارت به همراهت بودم،مرا به جای تو اعدام میکردند......
....در طریقت هر چه پیش سالک آید خیر اوست
در صراط مستقیم ای دل کسی گمراه نیست....

۳ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۶ آذر ۹۴ ، ۲۳:۱۹
سعید
چهارشنبه, ۲۵ آذر ۱۳۹۴، ۰۵:۲۳ ب.ظ

قیمت

زمانی که حدود 8-7 سالم بود در یکی از فیلم ها شنیدم که "هر کسی یه قیمتی داره!"


از اون زمان تا حالا بارها پیش اومده که به درستی این سخن پی بردم. هر چند معدود افرادی هستند که با پول نمیشه خریدشون. اما اکثریت قابل خرید و فروشند


مثلا حدود 78 میلیون نفر، همین دیروز خریده شدند! اون هم بعد از اعلام تشکیل ائتلاف 35 کشور برای مباره با تروریسم توسط سعودی!


خبرگزاری رسمی پادشاهی سعودی روز چهارشنبه 16 دسامبر اعلام کرد، ملک سلمان بن عبدالعزیز، خادم حرمین شریفین، دستور داده است تا نیازهای نفتی کشور مصر برای 5 سال تامین شود. 

ملک سلمان همچنین دستور داد تا پادشاهی سعودی بیش از 8 میلیارد دلار در مصر سرمایه گذاری انجام دهد.


سربازان جان بر کف مصری به پیش! پیش به سوی یمن و سوریه و عراق!۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۵ آذر ۹۴ ، ۱۷:۲۳
سعید
شنبه, ۲۱ آذر ۱۳۹۴، ۰۱:۱۰ ب.ظ

شهادت امام رضا علیه السلام تسلیت باد------------

کلیپ زیر در مورد سرطان هست با حجم 7 مگ


البته از تلویزیون پخش شده، ولی خوب من ندیده بودم. به نظرم دیدنش ضرری نداره

مدت زمان: 3 دقیقه 19 ثانیه۲ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۱ آذر ۹۴ ، ۱۳:۱۰
سعید
پنجشنبه, ۱۹ آذر ۱۳۹۴، ۰۹:۰۹ ب.ظ

جنگ

تصویری رو که در پایین میبینید، هر روز میبینم!


کاروان جنگنده های روس که به طور مداوم در حال انتقال تجهیزات نظامی به جبهه های جنگ در سوریه هستند


در کادر دوربین من فقط سه هواپیما جای گرفت. اما تعدادشون خیلی بیشتره (هر چند نشمردم)


شاید هم بمب افکن هستند و برای بمباران میرن


خاک بر سر مردم سوریه!


به جای این که نصف جمعیت مملکت فرار رو بر قراز ترجیح بدن و الان قایق هاشون در مدیترانه در حال غرق شدن باشه


حداقل یه غلطی میکردند.


درسته که قدرت های خارجی دخالت می کنند. درسته که ده ها هزار جنگجوی خارجی در این کشور بر ضد هم می جنگند


با این حال اگر این ها مرد بودند


اصلا کار به اینجاها نمی رسید


حتی اگر همشون داعش رو میخواستن هم باید یه غلطی به نفع داعش می کردند

حداقل یه حکومت مسئول بالای سرشون بود و مملکتشون محل آزمایش سلاح های شرق و غرب نمیشد
۳ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۱۹ آذر ۹۴ ، ۲۱:۰۹
سعید
پنجشنبه, ۱۹ آذر ۱۳۹۴، ۰۱:۴۷ ب.ظ

ویزای امریکا

متن زیر رو از تلگرام دزدیدم!

------

من نمی فهمم این آمریکایی های عملگرا که هر کاری را با تکرار کردن یاد می گیرند، چرا این یکی را نمی فهمند. دیروز دولت عربستان اعلام کرده که عامل ترورهای سن برناردینوی کالیفرنیا همین سال ۲۰۱۴ از عربستان سعودی بازدید کرده و زنش را همان جا گذاشته توی ساکش آورده آمریکا، که دو تایی منفجر بشوند و دنیا را از شر خودشان راحت کنند. یعنی اگر پاسپورت تمام تروریست های پانزده سال اخیر در آمریکا را بررسی کنند، تروریست ها یا متولد عربستان بودند، یا مصر، یا پاکستان یا امارات،ایرانیها کلا به پنج تا نمی رسند. آن وقت به جای اینکه برای ورود و کار این تروریست ها مانع درست کنند، مانع ایرانی هایی می شوند که یا برای خوشگذرانی به آمریکا می روند، یا درس یا زندگی بهتر، اصلا ایرانی ممکن است ترور کند؟ اصلا ایرانی حال و حوصله این کارهای سخت و با دردسر را دارد. اصولا یک ایرانی به پنج دلیل با ترور و عملیات تروریستی مخالف است:

یک، باید کار با برنامه باشد و همینطوری نمی توان الکی رفت ترور کرد، ایرانی هم حوصله این سوسول بازیها را ندارد.

دو، تروریست انتحاری باید به یک چیزی اعتقاد داشته باشد، ایرانی ها هر شش ماه یک بار نظرشان عوض می شود، زن تروریست ایرانی هم تا برسد به شب عملیات یکهو دیدی شد فمینیست وسط کالیفرنیا لخت مادرزاد با خواهران اوکراینی اعلام همبستگی کرد.

سه، عملیات تروریستی پنهان کاری می خواهد، یک ایرانی اگر برای ترور هم بخواهد برود، اول به همه دوستان و فامیلش خبر می دهد، بعد هم استتوس می کند می گذارد توی فیسبوک، همه می فهمند. شما یک کودتا در ایران نام ببرید که از دو هفته قبلش لو نرفته باشد، اصلا ایرانی ها اهل مخفی کاری نیستند.

چهار، آدمی که مثل آب خوردن و به هیچ دلیلی فحش می دهد که ترور نمی کند، ترور کار آدمهای ضعیفی است که فحش دادن بلد نیستند. الآن شما یک استتوس بگذارید توی فیسبوک که امروز روز تولدم است. نیم ساعت بعد بیست تا کامنت می گذارند که « غلط کردی»، « تو گه خوردی به دنیا آمدی مزدور»، « ای خاک بر سر ما که تو به دنیا آمدی»، « به ما چه ربطی دارد که تو به دنیا آمدی، کاش مرده بودی.» طرف هم اصلا تو را نمی شناسد، ولی حال می کند به تو فحش بدهد. آدمی که بلد است فحش بدهد که دیگر ترور نمی کند.

پنج، کلا کاری که به نتیجه برسد، مطمئنا کار ایرانی نیست، مگر اینکه آن ایرانی سالها بیرون ایران زندگی کرده باشد و اصلا زبان فارسی هم از یادش رفته باشد و حداقل پنج سال از آخرین قورمه سبزی، لواشک، آبگوشت، سوهان و سماورش گذشته باشد.

نتیجه گیری امنیتی: آمریکایی ها اگر فقط سفر اتباع سعودی را به اروپا و آمریکا و اتباع اروپا و آمریکا را به سعودی کنترل کنند، شصت درصد از ترورهای جهان کم می شود.

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۹ آذر ۹۴ ، ۱۳:۴۷
سعید
سه شنبه, ۱۷ آذر ۱۳۹۴، ۰۹:۲۴ ب.ظ

آیا این تصویر دایره است؟

آیا این تصویر دایره است؟قبل از این که به ادامه مطلب برید تصمیمتون رو بگیرید!


۱ نظر موافقین ۳ مخالفین ۰ ۱۷ آذر ۹۴ ، ۲۱:۲۴
سعید
يكشنبه, ۱۵ آذر ۱۳۹۴، ۰۲:۵۷ ب.ظ

برف!

خوبه که هنوز با دیدن برف سرخوش میشم!

۲ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۱۵ آذر ۹۴ ، ۱۴:۵۷
سعید
پنجشنبه, ۱۲ آذر ۱۳۹۴، ۱۰:۱۶ ب.ظ

شرم

سلام دوستان


سردبیر یکی از مجلات علمی متن زیر رو برای من فرستاده


ظاهرا بخشی از نامه یک ایرانی به ایشون هست


I am looking for publishing 1 or 2 articles and will be glad if you can add me as a co-author on any medicine related article or if someone can write article on my behalf and help me in publishing some article. 
 
If you feel this can be done, please let me know the topic and how much will be the charge. 

I will be thankful if could help me in getting some publications.


حالا میدون انقلاب میدین واستون پروپوزال و پایان نامه و مقاله مینویسن


به درک!


چرا آبروی ما رو پیش خارجی ها میبرین؟


به سردبیر یک مجله معتبر بین المللی نامه میزنین که اسم من رو توی مقالاتتون بیارین و پولش رو بگیرین؟


مگه همه جای دنیا مثل دانشگاه آزاد و پیام پول و غیر انتفاعیه؟


خداییش خجالت نمیکشین شماها؟


گندش رو دراوردین واقعا۲ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۲ آذر ۹۴ ، ۲۲:۱۶
سعید
چهارشنبه, ۴ آذر ۱۳۹۴، ۰۷:۵۱ ب.ظ

چروک

تقریبا خوب یادمه


9 یا 10 ساله بودم


در کنار مرحوم مادربزرگ در یک بعد از ظهر بارانی نشسته بودم و به رادیو گوش میدادیم


خانم گوینده گفت چروک پیشانی نتیجه 200,000 بار اخم و ایجاد چین بر روی پیشانی هست!


در عالم بچگی ابتدا با بالاو پایین کردن ابرو، چند باری پیشانی رو به چین و چروک انداختم و بعد که به مرحوم مادربزرگ نگاه کردم تصمیم گرفتم در آینده پیشانی بدون چروکی داشته باشم (البته ایشون پیشانی خیلی پرچروکی نداشت، ولی خوب تصمیمی بود که در اون لحظه گرفته شد)


از اون روز تا حالا حواسم به این مسئله بود!


همین چند لحظه پیش که به آینه نگاه میکردم، دیدم که ای دل غافل!


یه خط خیلی نازک! در پیشانی مشاهده میشه که در آینده به چروکی قابل توجه تبدیل خواهد شد


ظاهرا به دانشمندان زیادی اعتماد کرده بودم و چروک بیشتر در اثر بالارفتن سن هست! داریم پیر میشیم...


--------------

خداوند همه اموات این جمع رو غریق رحمتش بکنه

۳ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۴ آذر ۹۴ ، ۱۹:۵۱
سعید